online site builder

.

Satış ve Garanti Koşulları

Mobirise

SATIŞ KOŞULLARI / FİYATLAR
1. Fiyatlar ürünlerin ithal edildikleri ülkelere göre Dövüz (€ veya $) olarak düzenlenmiştir ve tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. EbrarDental zaman zaman kurları belli sürelerle sabitleme hakkına sahiptir.
2. Satış anında fiyatlar o günkü T.C.M.B. Efektif EURO / USD satış kurundan TL’ye çevrilerek satış gerçekleştirilir. Fiyatlara KDV dahil değildir. EbrarDental katalog, web sayfası, sanal mağaza ilanlarda vb. mecralarda ilan ettiği fiyatları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
3. EbrarDental tüm ürünlerde zaman zaman kampanyalar düzenleyebilir. Kampanya dönemlerinde o günkü satış fiyatları ve koşulları geçerlidir. Bu durumda, daha önce bu ürünleri satın almış olanlar hak iddia edemez.
4. Cihaz siparişlerinde eğer alıcı isterse leasing uygulanabilir. Alıcı tarafından ayrıca bir leasing firması belirtilmemişse, EbrarDental'ın anlaşmalı olduğu leasing firmasıyla çalışılır. Leasing de yapılacak tüm masraflar (faiz, sigorta, sözleşme ve noter giderleri v.s) ve devir ücreti alıcıya aittir. Teslim tarihinden en az 15 gün önce leasing sözleşmesinin alıcı tarafından imzalanmış olması gereklidir. Leasing evraklarındaki eksiklikler ya da müşterinin leasing firması tarafından kredi açısından yeterli bulunmaması gibi nedenlerden meydana gelecek gecikme, işlem iptali v.s den dolayı EbrarDental'ın sorumluluğu yoktur.
5. Güncel fiyatları ve kampanyaları takip etmek için www.ebrardental.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

SATIŞ VE ÖDEMELER
1. Cihaz satışlarında 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 207 ve ilgili maddeleri gereği Satış Sözleşmesi yapılması zorunludur.
2. Satış işlemlerinde kapalı hesap çalışılır. Açık hesap çalışmak için 13.01.2011 tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 89. Maddesi çerçevesinde Cari Hesap Sözleşmesi imzalanması gerekmektedir.
3. Ödemeler nakit, havale, çek ve kredi kartı ile kabul edilir. Bunların dışındaki ödeme şekilleri kabul edilmez. Senetle yapılan ödemelerde Muacceliyet Sözleşmesi zorunludur.
4. Taksitli satışlar KDV hariç 700,00 (YediYüzTürkLirası) ve üzerindeki alışverişlerde uygulanmaktadır. Bu tutarın altındaki alışverişler tek ödeme (peşin) olarak alınmaktadır.
5. Taksitli ödemelerde vade sayısı:
sarf malzemeleri için 6 (altı) ay,
cihazlar için 9 (dokuz) aydır.
EbrarDental günün koşullarına göre taksit sayısını değiştirme hakkına sahiptir. Taksitli cihaz satışlarında KDV peşin olarak alınır KDV dışındaki tutar taksitlendirilir.
6. Başkasına ait kredi kartı ile ödeme yapacak cari hesaplara ilişkin olarak kredi kartı sahibi kredi kartından şirketimizin tahsilat yapabilmesi için ilgili formu mutlaka imzalayacaktır.
7. Havale ile yapılacak ödemelerde havale EbrarDental'ın hesabına geçtikten sonra ürün müşteriye sevk edilir. Havale işlemlerinde yapılacak havale ücretinin, havalenin içinden ödenmesi kesinlikle kabul edilemez. Bu masraf sipariş sahibine aittir.

TESLİMAT
1. Siparişler anlaşmalı olduğumuz kargo firması (Kargo firması müşteri tarafından bildirilmedikçe firmamızın seçeceği kargo şirketi ile gönderilir.) ile sipariş sahibine gönderilir. Siparişlerin kargo ücreti sipariş sahibine aittir.
2. Cihaz Siparişlerinde, cihazların nakliye ücretini her koşulda alıcı öder. Depomuzun bulunduğu illerde cihaz siparişleri kargo ve/veya EbrarDental'ın Lojistik Müdürlüğü tarafından teslim edilir.
3. 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 208. Maddesine istinaden siparişler kargo firmasına teslim edildikten sonra mal seyri rizikosu alıcıya aittir.
4. Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açarak ürününüzü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.
5. Stoklarımızda bulunmayan siparişlerin değeri 100 EURO’yu aşıyorsa sipariş bedelinin %25’si cayma bedeli alındıktan sonra sipariş kesinleşir ve siparişlerin teslimi esnasında bu tutar sipariş tutarından düşülür. Siparişin iptali halinde cayma bedeli iade edilmez. Ancak sipariş 3 ay içersinde müşteriye teslim edilemez ise müşterinin talebi üzerine sipariş iptal edilir ve cayma bedeli müşteriye iade edilir.

GARANTİ  KOŞULLARI
1. Sarf malzemesi dışındaki ürünlerimiz ürüne yönelik özel olarak başka bir süre bildirilmediğinde teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre ile garanti kapsamındadır ve garanti kartlarında verilen koşullar uygulanır. Müşterilerimizin garanti kapsamında teknik servis hizmeti alabilmeleri için faturalarını ibraz etmeleri gereklidir ve fatura üzerinde marka, model ve seri numarası mutlaka belirtilmiş olmalıdır.
2. EbrarDental'ın ürün portföyünde olup da Türkiye’ye EbrarDental üzerinden giriş yapmamış olan ürünlere garanti kapsamında teknik servis hizmeti verilmez. Cihazın gerek müşteri gerekse yetkisiz servis ve kişilerce kurcalanması, bu kişilerce sonradan ilave edilen yazılım, donanım ile bunların neden olduğu arızalar garanti kapsamı dışında olup garantiyi geçersiz kılar.
3. Doğal afetler (yangın, sel vb.) sonucu darb alarak kırılma veya bozulma, uygunsuz ve/veya hatalı kullanım gibi nedenlerden dolayı meydana gelen arızalar ile hediye olarak verilen ürünler garanti kapsamı dışındadır.
4. Bakımsızlık veya bakım eksikliğinden dolayı meydana gelen arızalar ve gerek şebekeden gerekse ürünlerin kullanıldığı binanın tesisatından kaynaklanan her türlü elektiriksel arızalar ve kullanım kılavuzunda belirtilmeyen her türlü dezenfektan kullanımından kaynaklanan deformasyonlar garanti kapsamı dışındadır.
5. Ampul, diş ünitlerinin döşemeleri, kavitron uçları, O-ring ve conta gibi, plastik veya kauçuk her türlü sarf malzemesi ve aksesuar garanti kapsamı dışındadır.
6. Yazılım kullanan ürünlerin yedek alınması ve/veya veri transferi sırasında uğrayacağı bilgi kayıpları ve yazılımların yeniden kurulumu garanti kapsamı dışındadır.
7. Garanti süreci içerisinde arızalanan ve garanti kapsamında olmayan arızalar için müşterinin onayına müteakip yetkili Teknik Servisimizin fiyat listesi uygulanmak suretiyle arızalar giderilir. Cihazlarda meydana gelen arızaların, bakımları ve onarımları firmamızın belirleyeceği yetkili teknik servisi tarafından gerçekleştirilir. Satın almış olduğunuz cihazların orijinal kutularını garanti süresince muhafaza ediniz.
8. Hediye olarak verilen (bedelsiz) ürünlerin garantisi yoktur (örneğin ünitelerin yanında hediye edilen başlık vb.).
9. Şirketimizin toptancılara sattığı cihazların garanti süreçleri teslim tarihinden üç ay sonra başlayacaktır. Eğer toptancı firma bu cihazı daha önce satarsa garanti cihazın kurulum tarihinden itibaren başlayacaktır. Üç aylık süreden sonra satışı toptancı tarafından yapılan cihazların kalan garanti süresi tarafımızca uygulanacak bakiye süre için garanti toptancının sorumluluğunda olacaktır.

İADE ve DEĞİŞTİRME
1. Şirketimizden satın almış olduğunuz sarf malzemeler fatura tarihinden itibaren 7 gün içinde iade alınabilir veya değiştirilebilir. İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.Kurulumu yapılmış cihazlar iade alınmaz veya değiştirilmez.

2. Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez).

3. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

4. İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri EbrarDental anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.

5. Kurulumu yapılmış cihazlar iade alınamaz veya değiştirilemez.

6. İade etmeyi düşündüğünüz ürünler ile ilgili iade ürün talep formu doldurulmalıdır. EbrarDental yetkilileri başvurunuzu aldıkları tarihten itibaren 3 gün içerisinde sizinle temas kurup yapılacak işlemler hakkında sizi bilgilendirecektir.

Ebrar değişiklikler hakkını saklı tutuyor 

TABİ OLDUĞUMUZ KANUNLAR
EbrarDental'in satmakta olduğu ürünler niteliği itibari ile 1- 13.01.2011 tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 2- 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu kapsamındadır.

TIBBİ CİHAZLARIN ELEKTRONİK KULLANIM TALİMATLARI HAKKINDA TEBLİĞ
02 Nisan 2015 tarih ve 29314 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Tıbbi Cihazların Elektronik Kullanım Talimatları Hakkında Tebliğ”’e göre; İLGİ tebliğ ile Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ile Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği kapsamındaki, ithalatını yapmakta olduğumuz Ünit, Otoklav, Panaromik Röntgen, Laser, CAD-CAM vs gibi sabit kurulumlu cihazların kullanım kılavuzlarının kağıt kopyası yerine elektronik ortamda ulaşıbilir olması isteniyor. Bu kapsamda; çalıştığımız tüm markalarımızın web sitelerinde Ürünlerin Kullanım Kılavuzları bulunmakta, ve ayrıca www.ebrardental.com adresimize girerek ilgili ürünlerin kullanım kılavuzlarına ulaşabilir veya info@ebrardental.com adresine e posta göndererek ilgili ürünün kullanım kılavuzunu tarafımızdan talep edebilirsiniz.

* Toptan satışlar için uygulanacak satış koşulları için EbrarDental Satış Departmanı Müdürlüğü ile temas kurunuz. 

TOPTAN SATIŞI YAPILAN CİHAZLARIN GARANTİ ŞARTLARI
Şirketimizin “Satış Koşullarımız” başlığı içinde belirtilen garanti koşullarına ilave olarak;
1. Şirketimizin toptancılara sattığı cihazların garanti süreçleri teslim tarihinden üç ay sonra başlayacaktır. Eğer toptancı firma bu cihazı bahse konu üç ay içerisinde satarsa garanti cihazın kurulum tarihinden itibaren başlayacaktır. Üç aylık süreden sonra toptancı tarafından satışı yapılan cihazların kalan garanti süresi tarafımızca uygulanacak, 12 aylık garanti süresinin dışında kalan süre için garanti toptancının sorumluluğunda olacaktır.
2. Şirketimizden cihaz alan toptancılar bu cihazların garantilerinin başlatılması için şirketimizin yetkili Teknik Servisine bildirim yapmak zorundadırlar. Aksi halde garanti geçersiz olacaktır.
3. Garanti sürecinin başlatılması için Satış faturasının ibrazı şart olduğundan toptancı firmalar EbrarDental'e satışını yaptıkları cihazların sevkiyatları esnasında satış faturalarını ibraz etmek zorundadırlar. Arıza meydana geldikten sonra ibraz edilen faturalar ile garanti işlemi yapılmayacaktır. Fatura üzerinde, ilgili ürüne ait; satın alma yılı, ayı ve günü, müşteri adı, satıcı adı, ve ürünün seri numarası vb. bilgiler üzerinde herhangi bir tahribat ve/veya değişiklik yapıldığında o ürünler garanti kapsamına girmez.
4. Cihazın Faturasında kimliği belirtilen kullanıcıdan başka hiç kimse hak ve/veya tazminat talep edemez.
5. Şirketimizden 01.01.2017 tarihinden önce toptancı firmalar tarafından satın alınıp henüz satışı yapılmayan ürünler için şirketimiz tarafından garanti verilmemektedir. 

Seiten, die mit Mobirise gemacht werden, sind zu 100% mobilfreundlich und entsprechen den neusten Google Tests. Google selber sagt, dass sie die Webseiten mögen. (offiziell)!

Mobirise Themes basieren auf Bootstrap 3 und Bootstap 4 - den leistungsfähigsten Frameworks. Selbst wenn Sie nicht coden können, können Sie dann zur Bootstrap Familie gehören.

Wählen Sie aus einer großen Auswahl der jüngsten voreingestellten Blocks - Full Screen Intro, Bootstrap Slider, Content Slider, responsive Bildergalerie mit der Lightbox, Parallax Scrolling, Video Hintergründe, mobiles Menü sowie noch viele weitere Dinge.

Merkez

Ekin Mah.
Bostancık Cad. No: 334
TR-06320 Mamak/Ankara
Türkiye

İletişim

E-Mail: info@ebrar.com.tr
Tel: +90 (312) 375 0603

Bize Ulaşın

Linkler

Kurumsal                   Ürünler
Bayilikler                    Hizmetlerimiz
Sektörel Linkler        Teknik Servis
İmpressum